Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Очерки края

Очерки историков, археологов, краеведов и обычных путешественников, которые посещали наш край в разные времена. 





     Було це в кінці сімдесятих років минулого сторіччя. Село Сагунівка Черкаського повіту Київської області (нині Черкаської області) після звільнення від кріпосної неволі в 1861 році не переставало бідувати, багатодітні семейні родини з великими труднощами зводили кінці з кінцями, хоча весь рік трудилися всі – від старого до малого. Головна біда – безземелля. Людей в селі багато, а землі мало, дуже мало. Сагунівська община вже не знала, як ділити ті малесенькі клапті на нові покоління сагунівців. Як жити далі? Де брати землю? Всі трудилися на панських ланах.

     Никопольский вольный матрос Михаил Козачок отыскал в плавнях три орудия: 1 железное и 2 медных и доставил 7-го июня Никопольскому полицейскому надзирателю. Медное орудие с надписью: С4.R20. и штемпелем + , весит 12 пудов 12 ½ фунтов, затравка в букве В, а другое – с надписью: С. 4. R. 4. Без штемпеля, весом 11 пуд 30 фун., затравка также в букве В; третье железное орудие до того покрыто ржавчиной, что никакой надписи не заметно; весит оно 10 пуд. 2 фун. Длина каждого из трех орудий 1 аршин 5 ½ верш.


     Будівництвом Каховської гідроелектростанції створюються велике водоймище, яке займе Дніпровські плавні від Каховки до села Вище Тарасівки, Томаківського району.

     Обсяг води в водоймищі складе біля 17 мільярдів кубометрів води. Це буде справжнє море, ширина якого в окремих місцях досягатиме до 25 кілометрів, а глибина до 10 метрів.

     В районі марганцевих рудників, селищ Красногригорівка, Очеретьково, Городище, Грушівка рівень води підніметься на 8 - 10 метрів в порівнянні з існуючим. З метою, щоб не затопити створюваним водоймищем родовищ марганцевої руди, населених пунктів та промислових об'єктів Державний Комітет Ради Міністрів СРСР прийняв рішення збудувати в районі Марганця і рудника імені Орджонікідзе спеціальні гідротехнічні споруди, які захистять їх від затоплення.




Надмогильный памятник в с. Закаменка

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».