Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Екскурсії

Екскурсії по місту та регіону


Місто Марганець офіційно засноване в 1938 році. Місту - 80 років. Здавалося б, що тут зі старовини може бути? До того, як місто заснували, на цій території були села, селища і хутори. 30 січня 1904 р. - відкрита Друга Катерининська залізниця «Кривий Ріг - Олександрівськ». Сьогодні Марганець - це затишне гірницьке містечко, розташоване практично на березі Каховського водосховища. Чисте повітря, спокійна атмосфера, доброзичливі жителі, доступне житло є перевагами нашого міста. Тут безліч історичних і природних об'єктів. Мільйони років тому знаходилася водойма і відкладення морського дна на основі гранітних пластів спровокували утворення марганцевої руди. На околицях Марганця вас чекають поля, степи, байрачні ліси, річки, озера. Місцями по берегах Каховського водосховища можна побачити високі і обривисті кручі.

Старе місто Марганець 


    Запрошуємо поринути в атмосферу старого міста, де ви побачите архітектурні споруди початку ХХ століття, побудовані за часів Російської Імперії. Серед яких будівля електростанції рудника (1904 р.), казарми (1902 р.), житлові будинки працівників станції (1900-і рр.). У турі ми розповімо про ІІ-й Катерининську залізничну колію, про історію станції «Марганець». Відвідаємо район так званих «Колонок». Пройдемося старими затишними вуличками, що надають своєю приємною атмосферою особливий колорит нашому місту. Під час екскурсії будуть представлені унікальні старовинні фотографії цієї місцевості. Далі ми перенесемося на площу Гірницької слави, звідки відкривається чудовий краєвид на її забудову, сформовану в радянський період - величний Палац культури, стадіон, прикрашений ажурною колонадою, і житловими будинками в стилі «радянського неокласицизму», що підкреслюють і доповнюють весь архітектурний ансамбль.

  
Унікальні залишки Великого Лугу 


    Великий Луг - історична назва місцевості, величезних річкових плавнів, які розміщувалися в XVI столітті - XVIII столітті нижче порогів на лівому березі річки Дніпра між Дніпром і його лівою притокою Конкою, по якій в XVIII столітті пролягав кордон з Кримським ханством. Вся ця місцевість належала Запорозькій Січі. З Великим Лугом нерідко ототожнювалося все Запоріжжя. На Великому Лугу козаки пасли худобу, в разі загрози небезпеки знаходили в тутешніх плавнях і заростях укриття. Тому Великий Луг був для козаків символом безпеки і волі. У піснях його називали «Батько»: «Ой Січ - мати, а Великий Луг - батько, Що в лузі заробити, то в Січі пропити».


Мар'ївська верба і музей просто неба


    Мар'ївська верба і музей просто неба До знаменитої Мар'ївської верби приїжджають люди з усієї України. Про її дивовижні властивості ходять легенди, які ви дізнаєтесь під час екскурсії. Це дивовижне старовинне дерево стало своєрідним народним символом Марганця. Вік верби - понад сто років, стовбур в обхваті близько 6 метрів. Верба знаходиться на території залишків Великого Лугу - унікальних річкових плавнів. Крім того, в цьому ж місці ви зможете побачити музей української старовини просто неба. Це облаштований етнографічний куточок з традиційними українськими плетеними тинами і колекція старовинних кам'яних сільськогосподарських предметів. В колекції представлені експонати з різних сіл, вік деяких з них близько 300 років. Прикрашає весь туристичний комплекс картина на камені і величезний панорамний розпис, на фоні якого можна зробити дуже мальовничі фотознімки на пам'ять. Хоча вам неодмінно ще захочеться повернутися в це місце!


Томаківська Січ


    Томаківська Січ - одна з найвідоміших і найзагадковіших січей запорозьких козаків. Багато дослідників цікавилися місцем Томаківської Січі, але й досі немає єдиної думки. Саме на Томаківській Січі відбувалося зародження і формування духу героїзму, мужності, волелюбності і патріотизму української нації. Козаки прославилися на весь світ майстерністю військового мистецтва і чіткою організацією козацької спільноти.Тут відчувається особлива атмосфера, дух свободи і єднання з природою. Малодослідженість місця і небайдужість людей до острову породило безліч оповідань про острів як місці сили козаків-характерників, про «золотого коня» (скарби козаків), про підземні тунелі та ін. 
    Відвідавши місце Томаківської Січі, ви зможете дізнатися дивовижні факти про запорозьке козацтво, відчути подих історії кінця 17 століття, відчути сили природи Великого Лугу і наповнитися цілющою енергією, доторкнутися до землі, на якій були такі видатні особистості як Криштоф Косинський, Богдан Хмельницький, Іван Сірко та інші.



Стежками Дмитра Яворницького


    Запрошуємо вас на екскурсію «Стежками Д.И.Яворницкого» видовищними місцинами нашого краю. Дмитро Іванович Яворницький – це відомий історик, фольклорист, краєзнавець та вчений, ця людина практично все своє життя присвятила вивченню історії Запорозького козацтва. На околицях міста Марганець розташовувалась перша з Запорозьких Січей – Томаківська. Тож не дивно, що Дмитро Іванович був частим гостем нашого краю. Поруч з Марганцем розташовано село під назвою Червоногригорівка, яке в старовину називали Чернишівкою. В цьому селі жив старожил - Іван Гнатович Россолода, в його роду були запорозькі козаки. Дмитро Яворницький бував в гостях у старожила, записав його спогади та ще й склав віршований твір про нашого земляка. Під час екскурсії ми пройдемось по слідам Дмитра Яворницького, відвідаємо: Томаківську Січ, а саме місце, де колись розташовувалась козацька вежа, Чернишівський лиман, балки Чернишівку і Кам'янку, а також балку Отченашівську, де був знайдений видатним істориком старовинний кам’яний хрест.


Мар'ївський кар'єр


    Запрошуємо Вас і Ваших дітей на пізнавально-оздоровчу екскурсію в Мар'ївський кар'єр з його чудовими видами. Ми розповімо вам про історію його утворення. Прогуляємося вздовж озер і дубового гаю. Наприкінці екскурсії ми піднімемося на відвал, з якого відкривається чудовий краєвид на плавні, Каховське водосховище і Свято-Духівський храм. Проходячи серед безлічі мальовничих озер, пагорбів і ярів, важко уявити, що зовсім недавно в цих місцях велися грандіозні гірничі роботи з видобутку марганцевих руд. Лише в деяких місцях можна побачити залишки гірничих споруд, про які мало хто знає. Але тепер природа забирає своє. Після рекультивації на місці величезного кар'єра утворилася мальовнича природна місцевість. Тут зустрічаються красиві рослини, дерева, серед яких активно розселилися птиці. Багато хто приходить на височини Мар'ївського кар'єра зустрічати світанок або спостерігати захід. Або просто насолодитися неймовірними оглядовими панорамами. Мар'ївський кар'єр - це дивовижний приклад, як після людської діяльності природа відновлює свій баланс. Маршрут екскурсії побудований таким чином, щоб Вас постійно оточували цікаві фотолокації.


Святе джерело в Борисівці 


    Природні джерела води здавна вважаються місцями особливої ??цілющої енергії. У селі Борисівка, подалі від суєти, в тиші природи, близько старого млина б'є ключем цілюще джерело. Вода в ньому в будь-яку пору року +6 ... +8. Стараннями християнського ченця Амфілохія джерело облаштували. Тепер тут збудовано дерев'яну купіль з роздягальнями та каплицю з іконою Богородиці «Живоносне джерело», на честь якої і освячено це місце. Пірнути в цю воду приїжджають люди з найвіддаленіших куточків. Купання в джерелі дарує легкість і здоров'я тілу, енергію і бадьорість душі. Після купання в цілющому джерелі саме час познайомиться з іншими цікавинками Борисівки: Свято-Нікольський храм, заснований на початку 19 століття, Борисовське озеро, дамба, старовинний млин, колишня земська школа. Також варто відвідати будинок місцевого ченця Амфілохія і дізнатися більше про його життя. А найуважніші, проходячи вулицями Борисівки, помітять старовинні хати і знаряддя сільського господарства наших пращурів.


Менонітські колонії Запоріжжя 


    Менонітство виникло в 1530-і роки в ході реформаційного руху в Нідерландах. Це одна з протестантських деномінацій, названа по імені засновника Менно Сімонса. Меноніти відрізнялися особливою соціальною позицією: вони не визнавали військову службу. Російська імператриця Катерина II своїми маніфестами дозволила вільно селитися на наших землях іноземцям для розвитку сільського господарства. Перше переселення німців-менонітів в Росію відбулося в 1789 році в числі 228 родин. Їм було обіцяно вільне віросповідання, звільнення від військової служби і інші пільги. Меноніти після себе залишили дивовижне архітектурну спадщину. Родзинка їх будівель - це так звана «фламандська кладка». Це варто побачити на власні очі. Їх побудови досить примітні і цікаві, як і весь спосіб життя і соціальні відносини цих людей. Ми відвідаємо: колонію Розенталь, яка була заснована в числі перших в 1790 році; замок Вальмана - один з найбільш примітних пам'ятників архітектури, побудований в німецькому варіанті модерну; жіночу гімназію; будинок Паулса і багато іншого.



Село Капулівка 


    Запрошуємо на екскурсію в село Капулівку Дніпропетровської області. З'явилося село в 1652 році як козацьке поселення при утворенні Чортомлицької Січі. Сьогодні головною визначною пам'яткою села є могила-пам'ятник легендарного кошового отамана Івана Сірка. Розташована вона на стародавньому кургані в складі меморіального комплексу. Величне місце, як і сам козацький отаман. Іван Сірко - єдиний кошовий отаман Запорозької Січі, який не програв жодної битви. Протягом 12 років поспіль з 1663 року обирався кошовим отаманом. Разом з Богданом Хмельницьким за одну ніч взяв іспанську фортецю Дюнкерк під час війни у ??Франції. Організатор і учасник численних блискучих походів і битв проти бусурманів. Турки називали Сірко Урус-шайтаном, тобто «російським чортом», а туркені-матері лякали своїх дітей його ім'ям. Про Івана Сірка складено чимало легенд. За переказами, вже народження Івана Сірка було незвичайним - хлопчик народився з зубами, чим всіх налякав! Батько заявив, що Іван «зубами буде гризти ворогів». Так і сталося. За життя його боялися, поважали і захоплювалися. Але і після смерті його ім'я викликало у ворогів дикий жах. Іван Сірко був характерником: під час битви міг обернутися на вовка. Подейкували, що його не брала ні куля, ні меч. А ще ... Приходьте на екскурсію, і ми розповімо вам ще багато дивовижних фактів!

Токівські водоспади 
 


    Токівський водоспад, який утворився на руслі річки Кам'янка, можна з упевненістю назвати дивом в степу! Водоспади почали тут формуватися ще мільйони років тому. Утворилися вони завдяки гранітним порогам. Токівський водоспад також називають Шолоховським і Калнишевським. За однією з найпоширеніших легенд, останній кошовий отаман Запорозької Січі Петро Калнишевський тут сховав скарб: 150 тисяч сріблом, які отримав за продаж коней. Що за коні такі дорогоцінні водилися у отамана і скільки їх було - про це ніхто не знає. Навколо водоспадів перебувати степ, де можна знайти чимало цілющих трав. У річці водиться риба, а в каменях можна зустріти ящірок. Вода тут прохолодна, але багато людей купаються. Крім водоспадів, ми відвідаємо пыд час екскурсії каньйон на річці Кам'янці, гранітний кар'єр і місце, де розташовувався зимівник Петра Калнишевського.


Село Мар'ївка 


    Запрошуємо вас відкрити для себе цікаві сторінки дивовижного села Мар'ївка. Залишки унікальних річкових плавнів більш відомих як Великий Луг Запорозький, який був захистом і натхненням для запорізьких козаків. Річка Ревун - одна з небагатьох, що залишилися після створення Каховського водосховища, - зберігає і сьогодні унікальний світ річкової флори і фауни. На старовинному кладовищі зберігся кам'яний хрест ручної роботи, який виявив ще відомий історик Дмитро Яворницький. Колишній Мар'ївський кар'єр - грандіозний проєкт по розробці покладів марганцевих руд. Урочище Ракшине зберігає пам'ять про трагічні події часів Другої світової війни. Саме в цьому селі ви зможете побачити знамениту Мар'ївську вербу - старовинне дерево з надзвичайними властивостями, відвідати музей української старовини просто неба, зробити на пам'ять фото в етнографічному куточку. Здавалося б, невелике село, але скільки цікавого приховує в собі, на перший погляд, нічим не примітна місцевість. Тут і героїчна історія часів скіфів, українського козацтва і Другої світової війни, і дивовижна сила природи вікових дерев і водойм, а також доброзичлива неабияка сільська атмосфера місцевих вулиць з милими будиночками. Проведіть час у цьому селі і дозвольте собі побачити світ іншими очима!


Мис Доброї Надії


    Запрошуємо на екскурсію мальовничим старовинним селом Добра Надія. Чому село отримало саме таку назву? За однією з версій, поміщик Яковлєв зазнав в Африці на кораблі аварії поблизу мису Доброї Надії. Після того, як він вижив і повернувся, вирішив назвати село на честь місця його порятунку. За іншою версією, поміщик Яковлєв назвав так село на честь своєї дочки Надії. О.С.Афанасьєв-Чужбинський, автор книги "Подорож в південну Росію" (1861р.), писав: "За Клейнами Дніпро повертає вправо, і на цьому мисі розкинулося гарне село поміщиці К. М. Яковлєвої - "Мис Доброї Надії". Назва дещо вишукана, але село лежить біля підніжжя гори. Воно добре облаштоване, селяни живуть в достатку, а на височині, на самому мисі, видніється панська садиба з красивим будинком, від якого вниз по всьому схилу гори спускається сад - як необхідна прикраса житла кожної порядної людини. Краєвид з вікон поміщицького будинку можна назвати одним з наймальовничіших на цій місцевості. Село славиться мальовничими краєвидами, має багату історію. Але в ній є чимало загадок, що породили надзвичайні легенди. А ще в селі є одне особливе місце, яке заворожує і дивує... Вас чекає надзвичайно цікава екскурсія з дуже насиченою програмою.

Урочище Розсоха 


    На березі Каховського моря поблизу міста Марганця в урочищі "Розсоха" знаходиться невеликий масив штучного лісу "Білі тополі", що законодавчо охороняється як ботанічна пам'ятка природи місцевого значення. Він цінний не тільки як пам'ять про першу післявоєнну весну, а перш за все тим, що тут посаджена швидкозростаюча порода білих тополь. Середня висота дерев - 25 метрів, діаметр стовбурів - 30 сантиметрів. У степовій зоні України білі тополі представляють велику біологічну цінність як рідкісна порода дерев. Саме тому дбайливе збереження цього лісового масиву важливо не тільки в пізнавальних, а й наукових цілях. Екскурсія сподобається і просто цінителям природи, тим, кому подобається релакс і єднання з природою! Ви зможете насолодитися співом птахів і шелестом листя могутніх тополь. Поруч з урочищем знаходиться русло річки Ревун, що додає мальовничості локації в цілому.



Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».