Балки міста Марганець та регіону
У 2015 році учасники товариства "Марганець Туристичний" поставили собі за мету відвідати усі балки міста Марганець та його околиці. Через п'ять років наша мрія здійснилась! Кожна балка - це окремий маленький світ зі своєю екосистемою, легендами та історією. Недивно, що опріч балок селились давні племена скіфів та половців, згодом розташовувались хутори та села, адже по балкам раніше протікали річки, тут можно було напитись чистої води, рибалити, готувати їжу та випасати худобу. Тому подивимось на кожну балку, як на стратегічний об'єкт. Колись кожна балка була малою річкою - притокою могучого Дніпра! Тому впевнено можно казати, що це водні артерії Дніпра.
Про кожну балку можно дізнатись більше, варто лише обрати на карті балку, яка вас цікавить та перейти за посиланням
Всі ці місця створені самою матінкою природою. У нашій Дніпропетровській області балки посеред степу можна порівняти із оазисом у пустелі, адже мандрівник може тут перепочити у байрачному лісі під тінню верб, дубів та диких груш, скуштувати холодної джерельної водички. Наше місто Марганець є індустріальним, тому деякі балки були цілком знищені та заповненні шламами, деякі балки вціліли, але рельєф пізнав змін. Є й такі балки, що залишились практично неторкнутими. Тож-бо ми і екскурсуємо у віртуальній подорожі з вами до них!
Мар'ян Корбут - автор проєкту Балки Дикого Поля |
Взагалі балки потрібно укріплювати, наприклад, висаджувати нові лісосмуги, щоб уникнути виникнення зсувань ґрунтів (ерозії). Корені дерев поступово укріплять землю від осипань. Але, варто зауважити, що важливо висаджувати саме ті дерева, які властиві нашому краю, наприклад, дуб, в'яз або лісову грушу. Рослини, які були привезені до нас із інших країн, порушують біосистему традиційно прийнятно для нашого регіону. Вони шкодять іншим насадженням, швидко розростаються та не дають нормально існувати рослинам, які тут були споконвічно. Існує багато способів по укріпленню балок та ярів. Щоб дізнатися про це більше, рекомендуємо книгу "Укрепление оврагов при помощи простейших сооружений» (СПб, 1906г.).
«Марганець Туристичний» ініціював проєкт по дослідженню балок нашої місцевості. Тривалий час учасники особисто відвідували кожну балку, збирали матеріали та досліджували її особливості.
Завдяки цьому проєкту місцеві мешканці зможуть більше дізнатись про рідне місто, про його географію, природу та історичне минуле. Учасники товариства "Марганець Туристичний" розробили туристичні маршрути по балкам міста Марганець. Запрошуємо на екскурсію!
Контакти
Місто Марганець, Дніпропетровська область, Україна
+ 380 (66) 015 76 83
+ 380 (68) 98 97 643
E-mail: mariankorbut@gmail.com
"Марганец Туристический" в соціальних мережах:
Facebook www.facebook.com/groups/mn.tour
Коментарі
Дописати коментар