Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Балки

Балки міста Марганець та регіону

У 2015 році учасники товариства "Марганець Туристичний" поставили собі за мету відвідати усі балки міста Марганець та його околиці. Через п'ять років наша мрія здійснилась! Кожна балка - це окремий маленький світ зі своєю екосистемою, легендами та історією. Недивно, що опріч балок селились давні племена скіфів та половців, згодом розташовувались хутори та села, адже по балкам раніше протікали річки, тут можно було напитись чистої води, рибалити, готувати їжу та випасати худобу. Тому подивимось на кожну балку, як на стратегічний об'єкт. Колись кожна балка була малою річкою - притокою могучого Дніпра! Тому впевнено можно казати, що це водні артерії Дніпра.

Про кожну балку можно дізнатись більше, варто лише обрати на карті балку, яка вас цікавить та перейти за посиланням 

Всі ці місця  створені самою матінкою природою. У нашій Дніпропетровській області балки посеред степу можна порівняти із оазисом  у пустелі, адже мандрівник може тут перепочити у байрачному лісі під тінню верб, дубів та диких груш,  скуштувати холодної джерельної водички. Наше місто Марганець є індустріальним, тому деякі балки були цілком знищені та заповненні шламами, деякі балки вціліли, але рельєф пізнав змін. Є й такі балки, що залишились практично неторкнутими. Тож-бо ми і екскурсуємо у віртуальній подорожі з вами до них!

Мар'ян Корбут - автор проєкту
Балки Дикого Поля

Взагалі балки потрібно укріплювати, наприклад, висаджувати нові лісосмуги, щоб уникнути виникнення зсувань ґрунтів (ерозії). Корені дерев поступово укріплять землю від осипань. Але, варто зауважити, що важливо висаджувати саме ті дерева, які властиві нашому краю, наприклад, дуб, в'яз або лісову грушу. Рослини, які були привезені до нас із інших країн, порушують біосистему традиційно прийнятно для нашого регіону. Вони шкодять іншим насадженням, швидко розростаються та не дають нормально існувати рослинам, які тут були споконвічно. Існує багато способів по укріпленню балок та ярів.  Щоб дізнатися про це більше, рекомендуємо книгу "Укрепление оврагов при помощи простейших сооружений» (СПб, 1906г.).
«Марганець Туристичний» ініціював проєкт по дослідженню балок нашої місцевості. Тривалий час учасники особисто відвідували кожну балку, збирали матеріали та досліджували її особливості.

Завдяки цьому проєкту місцеві мешканці зможуть більше дізнатись про рідне місто, про його географію, природу та історичне минуле. Учасники товариства "Марганець Туристичний" розробили туристичні маршрути по балкам міста Марганець. Запрошуємо на екскурсію!


Контакти

Місто Марганець, Дніпропетровська область, Україна

+ 380 (66) 015 76 83
+ 380 (68) 98 97 643

E-mail: mariankorbut@gmail.com

"Марганец Туристический" в соціальних мережах:
Facebook  www.facebook.com/groups/mn.tour

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».