Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Балка Крута

Балка Крута (Просяна) знаходиться у місті Марганці в районі другого підйому. Відома тим, що у радянські часи тут проходили масштабні мотокроси. Балку називають у наші часи Крута або Крутуха, на карті Шуберта (XIX ст.)  балка іменується, як балка Просяна.

Балка Крута (Просяна) впадає до балки Грушівки, яка прямує і впадає у  старе русло ріки Річище, яке частково затоплено Каховським Водосховищем.

Мотокрос 2018 рік


Балка Крута (Просяна) на карті Шуберта (XIX ст.)


Пам'ятник невідомому льотчику 

У балці Крутій (Просяній) знаходиться пам'ятник невідомому льотчику.

"НЕИЗВЕСТНОМУ СОВЕТСКОМУ ЛЁТЧИКУ ПОГИБШЕМУ В ВОЗДУШНОМ БОЮ В 1941Г. ВЕЧНАЯ СЛАВА ГЕРОЯМ ПАВШЕМ В БОЮ ЗА СВОБОДУ И НЕЗАВИСИМОСТЬ НАШЕЙ РОДИНЫ ".

Сергій Панов та Мар'ян Корбут
у балці Крутій (Просяній)

Мотокрос 2018 рік

Дуб

Відео взято з youtube каналу "Марганець Туристичний"

Олег Прудіус біля ЛЕПу

Курган в полях, неподалік балки Крутої

Над балкою Крутою

Поле біля балки

Автор роботи - Мар'ян Корбут.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».