Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Балка Чернишівка

Балка Чернишівка знаходиться в місті Марганці, в районі Тимошівки. Багато хто з місцевих жителів переїжджав край балки Чернишівка, прямуючи по Нікопольській трасі. З однієї сторони мосту знаходиться балка Чернишівка, а із другої (зі сторони району Тимошівка) балка Солона.

Довжина балки Чернишівка складає біля семи кілометрів. Звісно, як і всі інші балки, балка Чернишівка має пересічну місцевість та чимало приярочків.

Так виглядає грунт персохлого ставка

Недалеко від Томаківського острова знаходиться велике село Чернишівка, перехрещене урядом у Красногригорівку, яке Чернишівський лиман розмежовує на дві половини. На місці південної Чернишівки ще за часів Старої Січі сидів зимівником запорожець Черниш, чиїм ім’ям і назване і село, і лиман, і та балка, що наближається до Чернишівського лиману зі степу. З часом навколо зимівника Черниша виросло таке велике людне село, що частина його перекинулася на північний бік лиману.

Існує також легенда про те, що балка названа в честь якогось козака Черниша, ніби то у балці був розташований його зимівник...

Балка Чернишівка на карті Шуберта (XIX ст.)

Колись по балці Чернишівці протікала чимала річка, яка впадала у балку Солону, а потім до Чернишовського лиману.

Мар'ян Корбут у балці Чернишівка

"Опріч балки Чернишівки, до лиману підступає довга балка Кам'янка та річка Томаківка. Всі ці балки й річки скелюваті й похмурі на вигляд, а хрести над могилами запорожців, рясно колись розкиданих понад балками, переконують, що козаки любили цю місцевість і селилися зі своїми зимівниками ближче до Томаківського острова. Та воно й не дивно, бо острів той, відомий з історії під назвою Буцький не раз, із XVI століття був осередком Запорозького Війська".

Інформація із книги Адріана Кащенко - "Оповідання про славне Війського Запорозьке низове".

Відео взято з youtube-каналу "Марганець Туристичний"

Балка Чернишівка

Також у балки є приярок, який має назву Перепелиний, кажуть, що тут живуть перепила.

У долині балки Чернишівка

Балка Чернишівка хоча і знаходиться не так далеко від міста, але коли заходиш  на пару кілометрів у її серцевину, тебе оточують високі обривисті глиняні пагорби балки, очерет та поодинокі дерева, а з обох боків широкий степ. Коли над тобою літають чорні ворони стає трохи  моторошно, але... які емоції! 

Фіалка лісова

Такі гарні квіти нам зустрілись у балці Чернишівці, звісно хотілось би зберегти унікальні рослини для нащадків.

Птиця хижак
Фотограф - Сергій Клачук

Урвище

Практично пересхший ставок у балці Чернишівка

Захід сонця у балці Чернишівка

Балка Чернишівка взимку


Долаючи байрак за байраком
\
Хмарки над пагорбом 

Неподалік балки Чернишівки ймовірно був сад з плодовими деревами
Район колиньої тракторної бригади


Автор роботи - Мар'ян Корбут.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».