Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Балка Княжа

Балка Княжа знаходиться у Нікопольскому районі у селі Червоногригорівка. Русло балки впадає у річку Річище.

Легенда про назву балки Княжа

Кажуть, що татари підібрались до Січі (для пограбування), Запорожці відбили їх набіг та самого князя порубали на шматки. Балка на заході від лимана Чернишевського і до тепер називається Княжою балкою. 

Джерело:

"ЗАПИСКИ ИМПЕРАТОРСКОГО ОДЕССКОГО ОБЩЕСТВА ИСТОРИИ И ДРЕВНОСТЕЙ" ТОМ ЧЕТЫРНАДЦАТЫЙ. 1886Г. Т №9.


Туннель


Балка Княжа на карті Шуберта (XIX ст.)

Відео взято з youtube каналу "Марганець Туристичний"

Балка Княжа

Віадук через балку Княжа

Місцеві мешканці шуткують та кажуть, що цей віадук називають Макдональс, через, те, що він нагадує логотип відомої компанії.

Взагалі віадук через балку Княжу - це історична споруда, яка була побудована під час будівництва залізничної дороги в 1902 - 1904 роки.

Зроблено на віка

Мар'ян Корбут у балці Княжа

Стіна віадуку

Сергій Дьяченко та Олег Прудіус

Відео взято з youtube каналу "Марганець Туристичний"

Хата мазанка у балці 

За спогадам корінного мешканця села Червоногригорівки - Сергія Дьяченко, неподалік цієї хати колись був двір діда Люльки, за його двором була невелика насип, дітлахи називали цю насип - Люлькина гора. Марганцеву руду починали видобувати саме з цих місць, Червоногригорівка, Тимошівка, Підгора, Городище, тому всі ці насипи були слідом діяльності рудників.
 

Квіти у балці Княжа

Балка Княжа

Шалфей у балці

Верби у долині

Зелені луги

Мар'ян Корбут у балці Княжа

Автор роботи - Мар'ян Корбут.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

Трезвый взгляд на историю города Марганца

 Слышал звон, да не знает, где он? Город Марганец и его окрестности имеют интереснейшую историю. Связано это не только с богатыми залежами марганцевой руды, которые обнаружили в начале XIX века, но и благодаря своему местоположению. Издавна на этих землях жили и кочевали скифы, половцы, позже Запорожские казаки. Миллионы лет назад на месте современного города Марагнца   было море. Подтверждением этого служат находки горняков. Отложение морского дна на основе гранитых пластов спровоцировало образование марганцевой руды.  После уничтожение Запорожской Сечи многими землями владели помещики, дворяне, а также местное население, которое жило здесь издавна в старых хуторах, деревнях и сёлах. Проблема вопроса состоит в том, что некоторые краеведы и историки предвзято относятся к изучению истории, а именно к мнению других историков и используют лишь те источники, где информация является для них более выгодной. Предвзятость может быть как сознательная так и бессознательная. Остров Городище Созн