Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Балка Шевченкова (Українська)

Балка Шевченкова знаходиться у Томаківському районі, неподалік села Глухого та Нового Миру. Балка Шевченкова - це продовження балки Усенкова (Редутка). Ця ділянка балки називається саме так, через, те, що у радяніский час тут  розташовувалось село під назвою Шевченкове, яке на карті позначено, як Українське.

"Для заселення дали землі двум сім'ям Басанській і Полінецьким. - 1920р. Басанський родом з села Закам'янка. В селі Шевченкове було побудовано клуб, школу, дитячий садочок, амбулаторію, млин, кузня, плотня, три свинарника, дві конюшні, один коровник,  три пташинника (кури), один інкубатор", силосна яма. В селі Шевченкове (Українське) було всього одна вулиця під назвою Довга.

На захід нижче села Шевченкового був хутір Кулагінське. З нього переїхали Бабенки, Бабечі, Гавронські, Хрипко".

Зі слів Катерини Юріївни Череп (приблизно 65 років), уродженки села Шевченкове, довгий час мешкала у селі Виводове, Томаківського району, нині проживає у місті Марганець.

Гранітний камінь схожий на кам'яну бабу-воїна


Село Українське (Шевченкове) на карті радянського часу

Відео взято з youtube каналу "Марганець Туристичний"

Стадо корів у балці Шевченкова

Відео взято з youtube каналу "Марганець Туристичний"

Старовинний вапняковий гарман

Осине гніздо

Сергій Ситник

Тополя у долині балки

Кладовище опріч балки

Фотографуєм осини

Олег Прудіус вивчає територію

Солончак

Колишній колодязь

Старий погріб

Шматок цегли з клеймом "Т"

Цегла радянського часу

Стара груша

Груша

У наш час про село нагадує лише кладовище, камені від фундаментів, колодязі, гармани та поодинокі  плодові дерева. 

Автор роботи - Мар'ян Корбут.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».