Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Степная река Томаковка


Томаківка — річка в Україні, в межах Запорізького району Запорізької області і Томаківського та Нікопольского районів Дніпропетровської області. Права притока Ревуна (права протоки Дніпра, впадає в Каховське водосховище).




Довжина 53 км, площа басейну 1010 км². Долина трапецієподібна, завширшки до 2 км. Річище звивисте, в окремих місцях розчищене; переважає ширина річища від 3 м у верхів'ї до 15 м у нижній течії. Похил річки 0,5 м/км. Споруджено декілька ставків, а також Миколаївське водосховище.


Материал взят с сайта: https://uk.wikipedia.org
Автор фото: М.Корбут.

Коментарі

  1. Анонім5/12/2023

    І що я дізнався про річку Томаківка у у цій статті?
    Нічого, бо тут так стисло написано, що якщо прибрати цю статтю з сайту, нічого не зміниться.

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».