Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Історичний туризм

Великий Луг

    «Марганец Туристический» запрошує вас і ваших дітей на пізнавально-оздоровчу екскурсію по унікальним залишкам Великого Лугу. Вдихніть свіже повітря дикої природи. На нас будуть чекати: вікові дерева, річки та байрачні ліси.


Плавні. 

    Запорізькі козаки говорили: "Ой, Січ - мати, а Великий Луг - батько!". Уривок із запорізької пісні дуже точно пояснює, як ставилися козаки до Великого Лугу. Вони називали його батьком, тобто тим, хто дає життя.


На залишках Великого Лугу.

    Ми познайомимо вас з унікальною флорою і фауною Дніпровських плавнів, відвідаємо пам'ятник легендарному козакові Івану Сірку, прогуляємося по березі річки Ревун і Річище.
    Покажемо ретро-фотографії та карти місцевості. Також відвідаємо старовинний цвинтар з кам'яними хрестами. Маршрут екскурсії побудований таким чином, щоб Вас постійно оточували пам'ятки нашого краю.

Томаківська Січ

    Томаківська Січ — укріплення запорозьких козаків на острові Томаківці на Дніпрі поблизу сучасного селища Червоногригорівка та міста Марганця, існувала ймовірно з 1540 до 1593 року, до зруйнування татарами. Томаківська Січ перша з відомих січей Великого Лугу.

Томаківська Січ.

    Острів має форму шапки, взимку є можливість з’їхати на санках або лижах по його крутим схилам.

Координати: 47°37'33.1"N 34°35'21.9"E
Пам'ятний хрест

Пам'ятний хрест на вершині кургану.

    Пам'ятний металевий хрест розташований на острові Томаківці на сторожовому кургані, з написом «Боже, бережи Україну». 

На цьому місці знаходилась козацька вежа.

    За часи існування Запорізької січі, козаки ставили на курганах вежі, тому тут встановили кам’яну пам’ятку з написом «Козацька вежа 1540-1593». 

Чудовий панорамний вид.

    З вершини кургану відкривається чудова панорама на Свято-Троїцький храм, Дніпровські плавні і Каховське водосховище. 

Координати: 47°37'23.5"N 34°35'41.4"E

Сива старовина 

    Кам'яний хрест.

    Офіційно Марганець, як місто, існує з 1938 року, але залізно-дорожня станція Марганець, була побудована у далекому 1904р. Станція знаходилась на території Анастасьївської волості. На сучасній території, що входе до міста, також були дореволюційні села: Мар’їнськ, Божедарівка (Ордіна), Миколаївка та Городище. 

Стара хата.

    Також на території міста були хутори: Олександрівський, Варварівка (Станковича) та Вишкварок. Сиву старовину нагадують кам’яні хрести, білені хати та розкидані де не де гармани.

Марганец Туристический" в соціальних мережах:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».