Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Архітектурний туризм

Стара частина міста 

    «Марганец Туристический» запрошує поринути в атмосферу старого міста, де ви побачите архітектурні споруди кінця XIX початку ХХ століття. Серед яких будівля електростанції рудника (1904 р.), казарми (1902 р.), житлові будинки працівників станції. На екскурсії ми розповімо про історію станції «Марганець». Відвідаємо район так званих «Колонок». Пройдемося старими затишними вуличками, що нагадують своєю атмосферою минулі роки. Під час екскурсії будуть представлені унікальні старовинні фотографії цієї місцевості.

    Далі, ми перенесемося на площу Гірницької слави, звідки відкривається чудовий вид на її забудову, сформовану в радянський період - величний Палац культури, стадіон, прикрашений ажурною колонадою, житлові будинки в стилі «радянського неокласицизму».

Садиба купця 

Колишня садиба купця виконана в архітектурному стилі еклектика. 

Кординати: 47°39'00.7"N 34°35'12.4"E

Комплекс насосної станції

Комплекс насосної станції побудований у архітектурному стилі еклектики.

Координати: 47°36'48.9"N 34°36'55.0"E

Привокзальна площа 



    У районі Привокзальної площі залишились дореволюційні будівлі, які будувалися одночасно із залізно-дорожньою колією приблизно в період 1902 - 1904 роки. Це так звані казарми, котеджі та підвали.
Координати: 47°39'14.5"N 34°37'12.8"E


Колишня електростанція


 Споруду виконано в архітектурному стилі модерн (кінець XIX, початок XX ст).

Координаты: 47°39'02.5"N 34°37'14.6"E

Район колонок 

    У старій частині міста Марганця, неподалік від З/д вокзалу знаходяться райони, де розташовані одноповерхові дореволюційні будинки. У цих районах панує атмосфера із неповторним колоритом. Місцеві називають ці райони «Нижні колонки» і «Середні колонки».



    Раніше дахи будинків у цих районах були повністю вкриті черепицею, яку виробляли у с. Томаківці. Дворики виглядають дуже охайними і привабливими, у кожному із дворів насаджені квіти і старі дерева. Радує те, що мешканці цих районів привітливі й ввічливі.

    За однією із версій місцевих мешканців зазначені будинки були засновані для робітників станції Марганець, а за другою - для робітників електростанції рудника.

Координати району «Нижні колонки»: 47°39'05.9"N 34°37'11.2"E
Координати району «Середні колонки»: 47°38'46.5"N 34°37'30.1"E

Дореволюційні будинки


 У місті Марганці в районі Закам’янки залишились будинки, яким вже понад 100 років.


Координати: 47°39'44.9"N 34°36'28.4"E

Дореволюційний амбар



    На теперішній час у м. Марганець, в районі Городища, можливо побачити приміщення дореволюційних часів, в якому раніше було розташовано амбар.

Координати: 47°39'04.9"N 34°35'51.7"E

Площа Гірницької слави


   З площі відкривається величний вид на Палац культури, стадіон, прикрашений колонадою. Доповнюють архітектурний ансамбль житлові будинки у стилі «радянського неокласицизму».

Координати: 47°38'09.0"N 34°37'33.4"E

Стадіон 

    За спогадами корінного жителя, який брав участь в будівлі стадіону, цю споруду будували більше 10 років, заважали будівництву солончаки. Це грандіозна споруда, яка своїми колонами нагадує архітектуру Греції.

    На стадіоні проходять футбольні матчі і міські концерти. Всередині будівлі на другому поверсі є спортзал «Антей», де можна підтримати фізичну форму в найкращому стані. Радимо пробігтися пару кіл по стадіону. Крім того, на території стадіону є турніки і рукохід.

Координати: 47°38'09.2"N 34°37'28.2"E

Марганец Туристический" в соціальних мережах:
Facebook - https://www.facebook.com/groups/mn.tour
Блог - https://mn-tour.blogspot.com

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».