Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Старовинні кам'яні хрести - село Борисівка

Учасники товариства "Марганець Туристичний" 10.08.2023р. побували в краєзнавчій експедиції в селі Борисівка Нікопольського району.

Один з кам'яних хрестів

Основною метою було відвідування старовинного кладовища, де нам ще треба було знайти старовинні кам'яні хрести, про, які нам неодноразово розповідали місцеві мешканці.

Діставшись селища ми поспілкувались із селянами запитали, як дістатись кладовища, трохи покружляв селом, ми все ж таки дістались цвинтара. Зразу натрапили на більш сучасні пам'ятники, далі вирішили підти углиб кладовища й Олег Прудиус помітив, що на пам'ятниках значаться досить старовинні датування, а значить є ймовірність знайти й старовинні хрести. Просуватись було не дуже легко, бо навкруги у старій частині кладовища було практично все в високих бур'янах. Хвилин через десять нам трапився перший кам'яний хрест, за ним другий, третій, а далі ще та ще! Загалом ми виявили більше двадцяти старовинних кам'яних хрестів.

Ще один хрест

Історія села Борисівка давня та цікава. Хочеться згадати, що саме в цьому селі народився в 1917 році відомий старець ієросхимонах - Амфілохій (Трубчанинов) і прожив в ньому з 1969 по 2002 роки. Відійшов до Господа старець 23 січня 2011, у віці 93 років, будучи духовником Білоцерківської єпархії. Доречі, в селі знаходиться й відоме цілюще джерело, яке пов'язане, як і історія села Борисівка з життям старця.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».