Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Старовинні кам'яні хрести - село Борисівка

Учасники товариства "Марганець Туристичний" 10.08.2023р. побували в краєзнавчій експедиції в селі Борисівка Нікопольського району.

Один з кам'яних хрестів

Основною метою було відвідування старовинного кладовища, де нам ще треба було знайти старовинні кам'яні хрести, про, які нам неодноразово розповідали місцеві мешканці.

Діставшись селища ми поспілкувались із селянами запитали, як дістатись кладовища, трохи покружляв селом, ми все ж таки дістались цвинтара. Зразу натрапили на більш сучасні пам'ятники, далі вирішили підти углиб кладовища й Олег Прудиус помітив, що на пам'ятниках значаться досить старовинні датування, а значить є ймовірність знайти й старовинні хрести. Просуватись було не дуже легко, бо навкруги у старій частині кладовища було практично все в високих бур'янах. Хвилин через десять нам трапився перший кам'яний хрест, за ним другий, третій, а далі ще та ще! Загалом ми виявили більше двадцяти старовинних кам'яних хрестів.

Ще один хрест

Історія села Борисівка давня та цікава. Хочеться згадати, що саме в цьому селі народився в 1917 році відомий старець ієросхимонах - Амфілохій (Трубчанинов) і прожив в ньому з 1969 по 2002 роки. Відійшов до Господа старець 23 січня 2011, у віці 93 років, будучи духовником Білоцерківської єпархії. Доречі, в селі знаходиться й відоме цілюще джерело, яке пов'язане, як і історія села Борисівка з життям старця.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

Трезвый взгляд на историю города Марганца

 Слышал звон, да не знает, где он? Город Марганец и его окрестности имеют интереснейшую историю. Связано это не только с богатыми залежами марганцевой руды, которые обнаружили в начале XIX века, но и благодаря своему местоположению. Издавна на этих землях жили и кочевали скифы, половцы, позже Запорожские казаки. Миллионы лет назад на месте современного города Марагнца   было море. Подтверждением этого служат находки горняков. Отложение морского дна на основе гранитых пластов спровоцировало образование марганцевой руды.  После уничтожение Запорожской Сечи многими землями владели помещики, дворяне, а также местное население, которое жило здесь издавна в старых хуторах, деревнях и сёлах. Проблема вопроса состоит в том, что некоторые краеведы и историки предвзято относятся к изучению истории, а именно к мнению других историков и используют лишь те источники, где информация является для них более выгодной. Предвзятость может быть как сознательная так и бессознательная. Остров Городище Созн