Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Портфоліо

 ТОВАРИСТВО «МАРГАНЕЦЬ ТУРИСТИЧНИЙ» 
Товариство «Марганець Туристичний», з 2015 року займається розвитком туризму в регіоні, вивченням та популяризацією краєзнавства, культурної спадщини та історичного надбання нашого краю.

    Ідея створення громадського руху "Марганець Туристичний" належить Мар'яну Корбуту.

    Марганецький край багатий на визначні місця та пам’ятки. Місто Марганець знаходиться на території Великого Лугу Запорозького – унікальних річкових плавнів, аналогів яких в Україні немає. Саме на нашій території наприкінці ХVІ століття існувала перша Запорозька Січ – Томаківська, звідки і починалася героїчна слава військових походів козаків. В нашому місті ведеться видобування рідкісних марганцевих руд - корисних копалин, без яких неможливе виплавлення сталі та чавуну. Марганецькі землі мають багату історію, розкішний фольклорний спадок та прославлені багатьма видатними марганчанами в Україні та світі. Тут знайде для себе щось цікаве будь-який турист з найвибагливішими запитами. Томаківська Січ, плавні, степ, стара частина міста Марганця, старовинні села: Мар'ївка, Червоногригорівка, Городище, ПідгораГрушівка (Гологрушівка), Анастасівка, Виводове, Новокиївка (Царська Милість), Вищетарасівка, Добра Надія (Мис Доброї Надії); розкішні мальовничі краєвиди балок, річок. Марганець має великий потенціал для розвитку всіх видів туризму. 

    Товариство «Марганець Туристичний» активно розвиває різні напрями туризму: історичний, природний, індустріальний, сільський тощо. Має досвід проведення різноманітних екскурсій для всіх категорій туристів та з різних куточків України й світу. Розроблені екскурсійні маршрути (представлені на блозі «Марганець Туристичний» в розділі «Екскурсії» Туристичний маршрут «Залишками Великого Лугу» представлений на сайті Дніпропетровської обласної ради «Дніпропетровщина туристична».

Керівник товариства "Марганець Туристичний" Мар'ян Корбут
 на зустрічі представників туристичного бізнесу з обласною владою.


    Впродовж п’яти років товариство «Марганець Туристичний» займається вивченням історії, географії та етнографії. Для цього періодично організовуються пошукові та дослідницькі експедиції з метою віднайдення історичних об’єктів, дослідження історичних фактів та встановлення їх туристичної привабливості. Учасники товариства відвідали безліч історичних місцевостей, річок, балок, старовинних сел таких як Анновка (Нечаева)Мар'ївкаНовокиївка, БасінаПідгора, Добра Надія, Настасівка, Стрюківка, Шевченково, Киргизи, Долинське, ГрушівкаВесело-Федорівка,  ІллінкаВищетарасівкаПід час кожної експедиції робили фото, знімали відео, також спілкувалися зі старожилами, записували легенди та перекази. Після чого на блозі «Марганець Туристичний» створювали статті та нариси. 

    За час існування у товариства «Марганець Туристичний» з’явилася колекція черепиці, цегли, глечиків, гарманів і навіть одні жорна зі старовинного млину. Крім того, товариство має бібліотеку з цінними книгами. 

    «Марганець Туристичний» неодноразово проводив акції по збиранню сміття та прибиранню плавневих територій. Також підтримував проведення спортивних тренувань, що включали пробіжки мальовничими плавнями та фізичні вправи на природі. 

    Одного разу учасники товариства ризикнули здійснити марафонський похід з метою пройти пішки 50 км. Крокуючи весь день, надихаючись мальовничими околицями нашого краю, пройшли 56 км (!). 

    Товариство «Марганець Туристичний» плідно співпрацює з навчальними закладами міста, особливо школами. Часто проводить для учнів екскурсії, на яких вони можуть глибше пізнати рідний край, дізнатися багато нового про, здавалося б, знані та відомі місця, переосмислити історичне минуле та відчути гордість й патріотизм за свою приналежність до цих земель. 

    Також активно співпрацює з бібліотеками, краєзнавцями, музеями, громадськими організаціями. Наприклад, спільно з бібліотекою-філією №1 КЗ «Централізована бібліотечна система відділу культури виконкому Марганецької міської ради Дніпропетровської області» неодноразово проводився майстер-клас з розпису пряників «Квіти Великого Лугу». Разом з Марганецькою центральною міською бібліотекою проводилася краєзнавча зустріч з місцевим художником та краєзнавцем Іваном Барнашем про рідкісні рослини нашої місцевості. В Марганецькому краєзнавчому музеї експонувалася колекція черепиці товариства «Марганець Туристичний». 

    Наприкінці 2019 році вперше в Марганці за ініціативи товариства «Марганець Туристичний» відбулося екологічне ток-шоу, в якому взяли участь представники громадських організацій та закладів культури. 

    На початку 2020 року товариством «Марганець Туристичний» започаткований проєкт «Великий Луг Запорозький» по створенню лісопарку. Він включає в себе багато різних напрямків. Наприклад, відновлення унікальної плавневої рослинності шляхом висаджування дерев та чагарників, створення паркової зони для відпочинку та спорту. Також вже триває створення музею української старовини під відкритим небом. Біля відомої Мар’ївської верби облаштований етнографічний куточок та представлена колекція кам’яних сільськогосподарських старожитностей. Місцеві мешканці підтримали ініціативу товариства. Дарують етнографічні предмети (глечики, макітри), висаджують квіти, допомагають в облаштуванні зони відпочинку. Господар сусіднього з музеєм помешкання сприяв створенню на його паркані величезної панорамної картини, що гармонійно доповнює весь етнографічний ансамбль. Багато хто просто відвідують цю гарну місцину, фотографуються біля верби та експонатів музею, відзначають дні народження, проводять зняття з йоги та просто відпочивають в затінку дерев подалі від міського шуму. 

Заняття з парної аеройоги 
на території музею української старовини під відкритим небом

    За такий невеликий період діяльності «Марганець Туристичний» має чимало перемог та відзнак. 

    Наприклад, в 2019 році «Марганець Туристичний» брав участь в обласному культурологічно-туристичному проєкті «Невідома Дніпропетровщина». Серед багатьох поданих заявок проєкт «Залишками Великого Лугу», який розробив Мар’ян Корбут, посів перше місце серед багатьох заявок і був визнаний кращим туристичний маршрутом в області (!). 

    Також «Марганець Туристичний» був представлений на Міжрегіональному етнофестивалі козацьких традицій «Пасіка Сірка» в 2018 та 2019 роках, що проходить в селищі Іллінка (Грушівка) Марганецької ОТГ. 

    В 2020 році «Марганець Туристичний» був нагороджений дипломом за І місце в номінації "Практичний досвід" за представлення проєкту створення лісопарку «Великий Луг Запорозький» на конференції для молоді та активістів екологічного руху на тему "Ми змінили світ на краще" у рамках проєкту "OSVITORIUM-ECO". 

    Товариство «Марганець Туристичний» - це не тільки розвиток туризму в регіоні, це різнобічний підхід до дослідження місцевості та вивчення туристичних принад нашого краю. Ми так прагнемо подорожувати в далекі краї, не знаючи власної місцевості. Ми захоплюємося історіями віддалених куточків планети, не підозрюючи про дивовижні таємниці, що приховані в наших краях. Подорожі змінюють людину, а вивчення і переосмислення цінності рідних околиць формують ідейно стійку особистість, додають впевненості в майбутньому та викликають гордість за свою Батьківщину! 

    «Марганець Туристичний» - це не просто туризм в класичному його розумінні, це відкриття для себе нових та дещо забутих сторінок в історії нашого унікального регіону! 


ТОВАРИСТВО «МАРГАНЕЦЬ ТУРИСТИЧНИЙ» 

Керівник: М.І.Корбут.

Початок діяльності: 25 серпня 2015 рік.

Напрями діяльності:
  • Представлення конкурентоспроможних туристичних послуг,
  • Розробка туристичних маршрутів,
  • Проведення екскурсій,
  • Організація дослідницьких експедицій,
  • Визначення туристично привабливих локацій,
  • Проведення заходів з благоустрою територій туристичних дестинацій,
  • Випуск рекламно-інформаційних матеріалів про наш край (буклетів, видань тощо),
  • Щомісячний випуск періодичного видання - краєзнавчого журналу,
  • Підготовка відеоекскурсій визначними місцями рідного краю,
  • Представлення унікального контенту про наш край на блозі «Марганець Туристичний»,
  • Проведення заходів на краєзнавчі, туристичні, екологічні теми тощо,
  • Сприяння організації та участь в обласних та міських заходах з метою розкриття туристичного потенціалу нашого краю,
  • Збирання та акумулювання історично достовірної інформації, спогадів старожилів, фольклору нашої місцевості,
  • Ініціювання проведення акцій зі збирання сміття та благоустрою території природних об’єктів,
  • Об’єднання активістів громади під час різних краєзнавчих ініціатив.
Туристичні послуги:
  • розробка екскурсійних маршрутів,
  • проведення екскурсій та організація туристичних подорожей,
  • кваліфікований екскурсійний супровід,
  • організація і проведення івентів, дотичних до туристичної та краєзнавчої діяльності,
  • дослідження історико-культурної спадщини регіону під час краєзнавчих експедицій,
  • організація прийому, розміщення та харчування туристів в інших регіонів чи країн,
  • надання інформації про суб’єкти підприємницької діяльності для організації дозвілля та культурного відпочинку,
  • позиціювання м. Марганця та інших територіальних складових Марганецької міської ОТГ як туристично привабливих об’єктів та перспективних для успішного розвитку туризму.

Переваги співпраці
  • Успішний досвід надання якісних туристичних послуг,
  • Висока обізнаність з історико-культурною спадщиною нашого регіону,
  • Пропозиція релевантних туристичних послуг,
  • Розроблені та опробовані найопримальніші екскурсійні маршрути до туристичних об’єктів,
  • Авторські унікальні екскурсійні маршрути,
  • Індивідуальний підхід до кожного клієнта,
  • Наявність солідної інформаційної бази фактичного та дискусійного матеріалу з краєзнавства,
  • Сформоване коло однодумців та фахівців з краєзнавства та туризму,
  • Налагоджені зв’язки з суб’єктами підприємницької діяльності задля формування туристичної подорожі для індивідуальних та колективних клієнтів,
  • Гнучкий підхід при наданні туристичних послуг.

Участь в заходах: 
- Презентація маршруту «Томаківська Січ» у виконкомі Нікопольської міської ради (2016)
- Представлення діяльності «МТ» на найбільшому туристичному форумі м. Запоріжжя (2017)
- Представлення туристичних маршрутів під час місцевого міні-фестивалю розвитку творчості та здорового способу життя «ШУЗ» (2017)
- Зустріч з Всеукраїнською асоціацією гідів в м. Дніпро (2017)
- Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка» (2018, 2019)
- Виступ керівника товариства М.Корбута на відкритті Марганецького міського краєзнавчого музею (2018)
- Надання фото історичних об’єктів для книги «Пам’ятки історії та культури міста Марганець» (2018)
- Підписання в м. Нікополі меморандуму про наміри створити туристичний кластер Нікопольського регіону (організатор турагенція «7 Січей», 2018)
- Зустріч представників туристичного бізнесу і обласної влади (організатор Дніпропетровська ОДА, 2018)
- «Круглий стіл» на тему «Нематеріальна культурна спадщина як ресурс розвитку громади», який відбувся в Марганецькій центральній міській бібліотеці за ініціативи відділу культури виконкому Марганецької міської ради (2018)
- Представлення «Марганець Туристичний» на Travel Fest "Мандруй Україною" в м. Києві (2018)
- Відзначення 50-річчя Марганецького міського краєзнавчого музею
- Участь та перемога в обласному конкурсі «Невідома Дніпропетровщина» (2019)
- Виступ з презентацією міста Марганця і Томаківського району на економічному форумі «Dnipro Region Туризм» (2019)
- Виступ на захист збереження старовинної будівлі Нікопольського музею під час Нікопольської панельної дискусії (2019)
- Аукціон в м. Марганці, на якому була продана екскурсія в Мар’ївський кар’єр (2019)
- Презентація діяльності товариства «Марганець Туристичний» на новорічному засіданні Марганецького міського літературного об’єднання «Віра» (організатор Марганецька центральна міська бібліотека, 2019)
- Участь в обласному конкурсі «Молодь ОТГ» (за підтримки Святослава Олійника), де товариство «Марганець Туристичний» увійшло в число фіналістів (2020)
- І місце в номінації "Практичний досвід" за представлення проєкту створення лісопарку «Великий Луг Запорозький» на конференції для молоді та активістів екологічного руху на тему "Ми змінили світ на краще" у рамках проєкту "OSVITORIUM-ECO" (2020)
- Zoom-конференція туристичної громадськості з Міністром інфраструктури Владиславом Криклієм (2020)

Організація та проведення заходів:
- Виставка старовинної черепиці з колекції товариства «Марганець Туристичний» в Марганецькому міському краєзнавчому музеї (2018)
- Зустрічі фотолюбителів (2018)
- Прийом та екскурсія для відомого краєзнавця Миколи Чабана (2018)
- Перше в Марганці екологічне ток-шоу (2019)
- Відвідування села Волоське (Дніпропетровська обл.), зустріч з головою сільради А.Пінчуком для обміну досвідом туристичної діяльності (2019)
- Розгорнута презентація пам’яток нашого міста в середній школі №2 м. Марганця (2019)
- Прийом в м. Марганці відомого нікопольського історика Мирослава Жуковського та співпраця з ним в Марганецькому міському краєзнавчому музеї з визначення ранніх знахідок (2019)
- Презентація туристичних пам'яток міста Марганець для працівників ЦНАПу та всіх бажаючих в рамках флешмобу до Міжнародного дня екскурсовода за ініціативи Дніпропетровської ОДА (2019)
- Створення музею української старовини просто неба в Мар’ївці (2020)

Досвід співпраці з різними організаціями та установами

- Дніпропетровська обласна державна адміністрація

- Всеукраїнська асоціація гідів

- Дніпропетровський обласний центр з охорони історико-культурних цінностей

- школи м.Марганця і Томаківського району

- Нікопольський краєзнавчий музей

- Туристична агенція «7 Січей»

- Марганецький міський краєзнавчий музей

- Бібліотеки централізованої бібліотечної системи м. Марганця

- Навчальні заклади м. Марганця

- Громадська організація «Народна Взаємодопомога»

- Громадська організація «Голос народу»

- Представники обласної та місцевої влади, приватні підприємці 

Нагороди

Дипломи та сертифікати







Контакти

Місто Марганець, Дніпропетровська область, Україна

+ 380 (66) 015 76 83
+ 380 (68) 98 97 643

E-mail: mariankorbut@gmail.com

"Марганец Туристический" в соціальних мережах:
Facebook  www.facebook.com/groups/mn.tour

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».