Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Хрест козацькому полковнику - село Топила

Під час мого перебування в селі Семенівка (Заваровка) Томаківського району, яке розташоване по сусідству з селом Мирове (Побутове), де було виявлено 20.08.2023р. учасниками товариства "Марганець Туристичний" цей хрест, я познайомився із місцевим мешканцем, якого звали Валерій. Чоловік розповів про те, що в селі Мирове він колись був на похороні знайомого, то йому повідали історію, що на цьому кладовищі знаходиться один старовинний хрест, під яким покоїться козак.
Старовинний кам'яний хрест

КОРОТЕНЬКА ІСТОРІЯ (ПЕРЕКАЗ)
Історія ця сталась приблизно в XIV ст. З сусіднього селища по річці Топила плив на човні козацький полковник. Річка була досить швидка з кам'яними виступами. Нелегко було подолати тоді цю річку, але козак зміг пройти на човні чималий проміжок ріки. Підпливаючи до теперішнього селища, його човен вдариввся об велетенський вихід гранітного каменю, на жаль, човен пішов під воду, а козак не зміг вибратись живим. І ось місцеві мешканці поховалий його неподалік від місця трагедії та встановили кам'яний хрест.
ВИСНОВОК
Не треба бути впевненим на сто відсотків, що це реальна історія, але... Я дуже прискіпливо відношусь до історичних подій, тому намагаюсь перевіряти факти, якщо це можливо. Тому ми можемо припускати цю версію через слідуючий перелік.Поряд протікає річка Топила з кам'яними виходами.
  • Могила знаходиться відносно недалеко від річки.
  • Наш край дійсно здавна славиться козаками, які мешкали на Січі та по хуторам.
  • Кам'яний хрест відрізняється від інших своєю формою та має більшу масивність.

ПІСЛЯСЛІВ'Я
Добре, що є в XXI ст люди, яким не байдужа історія рідного краю, саме завдяки таким людям, як Валерій й можна зібрати по шматочкам історію.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

Трезвый взгляд на историю города Марганца

 Слышал звон, да не знает, где он? Город Марганец и его окрестности имеют интереснейшую историю. Связано это не только с богатыми залежами марганцевой руды, которые обнаружили в начале XIX века, но и благодаря своему местоположению. Издавна на этих землях жили и кочевали скифы, половцы, позже Запорожские казаки. Миллионы лет назад на месте современного города Марагнца   было море. Подтверждением этого служат находки горняков. Отложение морского дна на основе гранитых пластов спровоцировало образование марганцевой руды.  После уничтожение Запорожской Сечи многими землями владели помещики, дворяне, а также местное население, которое жило здесь издавна в старых хуторах, деревнях и сёлах. Проблема вопроса состоит в том, что некоторые краеведы и историки предвзято относятся к изучению истории, а именно к мнению других историков и используют лишь те источники, где информация является для них более выгодной. Предвзятость может быть как сознательная так и бессознательная. Остров Городище Созн