Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Виявлено два мегаліти

Учасники товариства "Марганець Туристичний" під час краєзнавчої експедиції, яка відбулась 21.08.2023р. виявили у Томаківському районі, поблизу селища Мирове - два старовинних камені - мегаліти. Можна впевнено сказати, що ці камені були встановлені на давньому кургані, про що свідчить їх форма. 

Кам'яна брила

Питання полягає в іншому, цікаво було би дізнатись, яку саме архітектурну форму вони мали від самого початку їх встановлення. Якщо поміркувати, то можна навіть припустити, що ці камені могли навіть бути частиною кромлеху. До речі, поряд розташовано чималий курган.

Курган

Цікава була не тільки знахідка, але й сам процесс виявлення, бо під час їзди за велосипедом в мене розкрутився на кермі ріжок, тому я його постійно ловив його та підбирав і ось вкотре він злетів, я зупинився і прибрав з пильного грунтового шляху ріжок. Підняв голову і прямо переді мною в лісосмузі лежали у траві два великих камені, зразу було зрозуміло, що це старовинні мегаліти.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

Трезвый взгляд на историю города Марганца

 Слышал звон, да не знает, где он? Город Марганец и его окрестности имеют интереснейшую историю. Связано это не только с богатыми залежами марганцевой руды, которые обнаружили в начале XIX века, но и благодаря своему местоположению. Издавна на этих землях жили и кочевали скифы, половцы, позже Запорожские казаки. Миллионы лет назад на месте современного города Марагнца   было море. Подтверждением этого служат находки горняков. Отложение морского дна на основе гранитых пластов спровоцировало образование марганцевой руды.  После уничтожение Запорожской Сечи многими землями владели помещики, дворяне, а также местное население, которое жило здесь издавна в старых хуторах, деревнях и сёлах. Проблема вопроса состоит в том, что некоторые краеведы и историки предвзято относятся к изучению истории, а именно к мнению других историков и используют лишь те источники, где информация является для них более выгодной. Предвзятость может быть как сознательная так и бессознательная. Остров Городище Созн