Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Природне явище або залишки старовинної споруди?

Це місце учасникам товариства "Марганець Туристичний" показав місцевий краєзнавець - Володимир Жураковський  з села Топила, Нікопольського району. Він вважає, що ці камені є частиною давньої споруди, яку можливо віднести до часів запорізького козацтва або навіть скіфських. Володимир розповідає, що русло річки Томаківка було раніше набагато ширшим аніж зараз. За словами чоловіка в радянські часи русло вирішли не чистити (в цьому місці), замість того зробили його більш вузьким та глибоким. Коли копали русло то натрапили на це величезне каміння. Краєзнавець звертає увагу на те, що по камінню проходять практично прямі вертикальні лінії, які в деяких місцях перетинаються між собою також прямими горизонтальними лініями. Цікавим фактом є те, що лінії, які проходять по камінню відрізняються своєю текстурою та кольором від основної частини каменю.

Загадкове явище на камінні

Складно зробити висновок чи природне це явище або справа рук людини. На це питання мають відповісти досвідченні археологи. Але й не треба забувати про альтернативну історію.

Особисто я би хотів додати, що цей край славиться покладами каміння, раніше неподалік знаходився кам'яний кар'єр, також поряд розташована старовинна менгира та відомий кромлех. Наталія Скрипченко розробила цікавий туристичний маршрут в цій місцевості під назвою "Топилянські мегаліти".

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

Трезвый взгляд на историю города Марганца

 Слышал звон, да не знает, где он? Город Марганец и его окрестности имеют интереснейшую историю. Связано это не только с богатыми залежами марганцевой руды, которые обнаружили в начале XIX века, но и благодаря своему местоположению. Издавна на этих землях жили и кочевали скифы, половцы, позже Запорожские казаки. Миллионы лет назад на месте современного города Марагнца   было море. Подтверждением этого служат находки горняков. Отложение морского дна на основе гранитых пластов спровоцировало образование марганцевой руды.  После уничтожение Запорожской Сечи многими землями владели помещики, дворяне, а также местное население, которое жило здесь издавна в старых хуторах, деревнях и сёлах. Проблема вопроса состоит в том, что некоторые краеведы и историки предвзято относятся к изучению истории, а именно к мнению других историков и используют лишь те источники, где информация является для них более выгодной. Предвзятость может быть как сознательная так и бессознательная. Остров Городище Созн