Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Рибалка Вадим Егорович - село Вищетарасівка 2017р.

Липневим ранком у селі Ви
щатарівці, я прогулювався вздовж узбережжя Каховського водосховища. Говорять, що тут часто знаходили предмети старовини, які вимивало на берег.

Я помітив рибака, який сидів на дерев'яному стільчику з двома вудками під вербами, що
схилилися, над водою. Увага рибалки було сконцентровано звичайно на клювання.

Підійшовши до нього, я вибачився, що потурбував і вирішив поговорити з ним про плавні, які зараз знаходяться під Каховським водосховищем. Звали рибалки Вадимом Єгоровичем.

З клюванням сьогодні новому приятелю м'яко скажемо не щастило,зловив одного карасика.

Я поцікавився:

- А чи пам'ятаєте Ви плавні до затоплення?
- Звичайно, пам'ятаю, а як же їх не пам'ятати.


Вадим Єгорович каже, що плавні були справжнім багатством для народу. Риби було повно!
08.07.2017р.


От тільки не продавали тоді ліску, доводилося плести з кінського волосу, а гачки в ті часи ковані були. Снасті не так просто дістати. Деколи на рибалку з ножем ходили.

Каховське водосховище забрало до себе і кілька нижніх вулиць села Вишетарасівки. Зміцнили берег лише у 90 роки.

Мати Вадим Єгоровича працювала на Дніпрі, запалювала ліхтарі на Дніпрі, щоб ними орієнтувалися кораблі.

- А ви бували на острові "Городище", де сад був?
- У цьому саду горіхи росли великі, велосипедом туди їздив, велосипед на той час коштував 45 рублів.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».