Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Гарманы нашего края

Виртуальный  фото - музей гарманов Днепропетровской области.

Соберём историю по кусочкам!

Путешествуя по  Днепропетровская области моё внимание давно привлекли каменные катки, которые напоминали своим  видом каменный век. Они были  рельефны увесисты.   

Было любопытно, что же это за орудие.
Пообщавшись с местным населением, мне стали известны две версии: одна, что это жорна,
а вторая - гарман. Последняя версия оказалась верной.

Что же такое гарман? 
Возьмем информацию из книги "Українська Минувшина".

Гарман - молотильний коток, що застосовувався у зоні Лісостепу і особливо
на Півдні України. Більш ранні Г. робилися з колоди, яку набивали поздовжні ребра (стрижні). Пізніше переважали кам'яні чотири-семигранні котки, а згодом - із цементу. За допомогою залізної осі Г. вмонтувався у дерев'яну раму, що мала гак. У Г. запрягали звичайно пару коней, які волочили його по розстеленому на току збіжжю, і своїми ребрами він вибивав із колосся, зерно.
Гарман найпростіший.

Гарман з дерев'яною  рамою. 

Молотьба зерна. 
Автор рисунка неизвестен.

Гарманы


Гарман № 1
Гарман № 2 
Гарман № 3 
Гарманы  - это ещё и  отличная фотолокация.
Гарман № 4 
Гарман № 5 
Гарман № 6 
Гарман № 6, №7, №8 
Гарман № 9 
Вид сбоку.
Гарман № 9
Гарман №10
Гарман №11
Гарман №12 
Гарман №13 
Гарман №14 
Гарман № 15 
Гарман № 16 

Гарман №17

Гарман №18

Гарман №19

Гарман №20

Гарман №21

Гарман №22

Марганец Туристический" в социальных сетях:
Facebook - https://www.facebook.com/groups/mn.tour
Блог - https://mn-tour.blogspot.com

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».