Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Антонова Круча

Про Антонову кручу ходить декілька легенд . Ось одна з них. 

У місцевого пана була гарна дочка Марічка, така гарна, що всі люди милувалися її красою. Закохався в Марічку панський конюх Антон. Марічка теж всім серцем покохала  сором’язливого, лагідного Антона. Старий пан од люті аж синів. Кричав на дочку. 

Овцы на пастбище у Антоновой Кручи
Фотограф - Марьян Корбут
12.05.2021г.

А вона: - Поберуся тільки з Антоном, бо лише він один любий мені. Та пан знайшов Марічці рівного жениха. Тоді молоді вирішили втікати. Та дізнався про все пан. Коли закохані були вже далеко від дому, пан все-таки наздогнав їх. Розпочалася бійка. Довго билися пан з Антоном над високою кручею. І невідомо ще, чим би все скінчилося, коли б Антон, стоячи на краю кручі, не глянув на свою Марічку. В цей час пан підступно вдарив Антона у спину, і той впав з високої кручі.

Антон загинув, а кручу з того часу стали називати Антоновою.

(записано Панжинською Т.М. та Тиндик В.М.,
вчителями Добронадіївського НВК
від мешканців села Добра Надія у 2001 році)

Читайте також:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

Трезвый взгляд на историю города Марганца

 Слышал звон, да не знает, где он? Город Марганец и его окрестности имеют интереснейшую историю. Связано это не только с богатыми залежами марганцевой руды, которые обнаружили в начале XIX века, но и благодаря своему местоположению. Издавна на этих землях жили и кочевали скифы, половцы, позже Запорожские казаки. Миллионы лет назад на месте современного города Марагнца   было море. Подтверждением этого служат находки горняков. Отложение морского дна на основе гранитых пластов спровоцировало образование марганцевой руды.  После уничтожение Запорожской Сечи многими землями владели помещики, дворяне, а также местное население, которое жило здесь издавна в старых хуторах, деревнях и сёлах. Проблема вопроса состоит в том, что некоторые краеведы и историки предвзято относятся к изучению истории, а именно к мнению других историков и используют лишь те источники, где информация является для них более выгодной. Предвзятость может быть как сознательная так и бессознательная. Остров Городище Созн