Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Картина в подарунок для Марії Харитонівни

Марганецька ТГ

07.05.2023р.

Невеличкий подарунок для Марії Харитонівни від учасників товариства Марганець Туристичний Саме ця світлина облетіла з десяток новітніх сайтів, де йшла мова про одну з найвеликих груш в нашій країні. На картині обіймає Підгорянську грушу - Марія Баранник, корінна мешканка селища Підгора.

Марії Харитонівна обіймає грушу,
а картина лежить на тій самій груші

Вся ця місцина є вотчиною Марії Харитонівни, тут народилась вона, її мати, тато та бабуся. Місцева мешканка є дуже цікавою й харизматичною людиною. Вираз "Моя хата с краю" це точно не про цю людину! Роки три тому до села приїхав один дивак, ще й каже, "Я разберу тут дАма, два пАдряд", Марія Харитонівна відповіла "Спробуй, тільки, та не думай, що з тобою після того нічого не трапиться". Чоловіка того в селі більше ніхто не бачив, а хати стоять й досі.У нас гарна природа, цікава історія, але найголовніше та найцінніше - це наші люди!
#МарганецьТуристичний

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

Трезвый взгляд на историю города Марганца

 Слышал звон, да не знает, где он? Город Марганец и его окрестности имеют интереснейшую историю. Связано это не только с богатыми залежами марганцевой руды, которые обнаружили в начале XIX века, но и благодаря своему местоположению. Издавна на этих землях жили и кочевали скифы, половцы, позже Запорожские казаки. Миллионы лет назад на месте современного города Марагнца   было море. Подтверждением этого служат находки горняков. Отложение морского дна на основе гранитых пластов спровоцировало образование марганцевой руды.  После уничтожение Запорожской Сечи многими землями владели помещики, дворяне, а также местное население, которое жило здесь издавна в старых хуторах, деревнях и сёлах. Проблема вопроса состоит в том, что некоторые краеведы и историки предвзято относятся к изучению истории, а именно к мнению других историков и используют лишь те источники, где информация является для них более выгодной. Предвзятость может быть как сознательная так и бессознательная. Остров Городище Созн