Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Картина в подарунок для Марії Харитонівни

Марганецька ТГ

07.05.2023р.

Невеличкий подарунок для Марії Харитонівни від учасників товариства Марганець Туристичний Саме ця світлина облетіла з десяток новітніх сайтів, де йшла мова про одну з найвеликих груш в нашій країні. На картині обіймає Підгорянську грушу - Марія Баранник, корінна мешканка селища Підгора.

Марії Харитонівна обіймає грушу,
а картина лежить на тій самій груші

Вся ця місцина є вотчиною Марії Харитонівни, тут народилась вона, її мати, тато та бабуся. Місцева мешканка є дуже цікавою й харизматичною людиною. Вираз "Моя хата с краю" це точно не про цю людину! Роки три тому до села приїхав один дивак, ще й каже, "Я разберу тут дАма, два пАдряд", Марія Харитонівна відповіла "Спробуй, тільки, та не думай, що з тобою після того нічого не трапиться". Чоловіка того в селі більше ніхто не бачив, а хати стоять й досі.У нас гарна природа, цікава історія, але найголовніше та найцінніше - це наші люди!
#МарганецьТуристичний

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».