Перейти до основного вмісту

Korbut Travel

Благоустрій біля історичної будівлі - село Городище

Учасники товариства "Марганець Туристичний" провели благоустрій біля історичної будівлі
Збережемо історичну спадщину міста Марганець!

Сьогодні 13.11.2023р. в місті Марганець в районі селища Городище учасниками товариства "Марганець Туристичний" було організовано та проведено невеличкий благоустрій території навколо історичної будівлі.

Микола Вітько, Віталій Діджавадзе та Мар'ян Корбут
під час проведення заходу

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Садибний будинок – одноповерховий, із жовто-помаранчевої глиняної цегли місцевих цегляних заводів, на невисокому цегляному цоколі, без підвалу. Дах – чотирисхилий, перекритий оцинкованим металом, з якого виступає цегляний корінник печі, якою опалювався будинок. Це єдина збережена кам’яна садиба, в якій зберігся як житловий будинок, так і брама, на території колишнього селища Городище та м. Марганець. Вона повинна зберігатись як зразок архітектури провінційної еклектики 1890-х – початку 1900-х рр., та оскільки з нею пов’язана історія розвитку міста.

Джерело: "Пам'ятки історії та культури м. Марганець".

Інструменти

До заходу приєднались також і місцеві мешканці селища Городище - Микола Вітько, які цінують історію нашої місцевості.

Окрема подяка Elena Kuleshova за наданий інструмент для нашого товариства, який прийшов з Італії. Також дякуємо за яскраві світлини - Дарья Жданова.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Карты: Екатеринославская губерния, Дикое поле, Великий Луг, город Марганец

В этом разделе Вы найдете старинные карты Дикого поля (Loca Desertra), Великого Луга, Днепровских порогов, Екатеринославской губернии и современные карты Запорожской и Днепропетровской области.  Дикое поле Дикое поле  1648г.

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА

ПЕРША ЗАПОРОЗЬКА СІЧ - ТОМАКІВСЬКА      Територія сучасного міста Марганця зберігає пам’ять про славне запорозьке козацтво, адже саме тут колись знаходилася перша запорозька Січ – Томаківська.      Запорозьке козацтво – унікальне явище в історії Європи. Козаки звалися запорозькими від того, що мешкали на території Запорожжя (це сучасна Дніпропетровщина, Донеччина і Кіровоградщина). На найбільшій українській річці Дніпро, ближче до півдня країни, були великі пороги. Тоді Дніпровські пороги вважалися одним з нерукотворних чудес світу. Територія, що знаходилася за цими порогами, називалася ЗАПОРОЖЖЯМ. А козаки, які там перебували називали себе запорозькими, тобто такими, що знаходились на території за порогами. Тому варто розрізняти поняття – запорозький і запорізький. Запорозький – це той, що стосується історичного регіону Запорожжя. А запорізький – це сучасне означення, що позначає відношення до міста Запоріжжя (отримало місто таку назву лише в 1921 році).      Через те, що к

Великий Луг Запорожский

Великий Луг - историческое название местности, огромных речных плавней, размещавшихся в XVI веке - XVIII веке ниже порогов на левом берегу реки Днепра между Днепром и его левым притоком Конкой, по которой в XVIII веке проходила граница с Крымским ханством. Вся эта местность принадлежала Запорожской Сечи. С Великим Лугом нередко отождествлялось все Запорожье. На Великом Лугу казаки пасли домашний скот, в случае грозившей опасности находили в здешних плавнях и зарослях укрытие. Поэтому Великий Луг был для казаков символом безопасности и воли. В песнях его называли «Отцом (укр. Батько)»: « Ой Січ — мати, а Великий Луг — батько, Що в Лузі заробити, то в Січі пропити ».